Kradli szyny kolejowe… Chcieli je sprzedać na skupie złomu

25.11.2021

Kradli szyny kolejowe… Chcieli je sprzedać na skupie złomu

Dzielnicowi z Lublińca wraz z policjantami z Tarnowskich Gór zatrzymali 5 sprawców kradzieży elementów infrastruktury kolejowej z terenu składowiska przy ulicy Plebiscytowej w Lublińcu. W momencie zatrzymania w pojeździe należącym do przestępców mundurowi znaleźli fragmenty szyn kolejowych o wartości 1,7 tys. złotych. Skradziony łup miał trafić do skupu złomu.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu otrzymał informację o podejrzanych pojazdach zaparkowanych w pobliżu składowiska elementów infrastruktury kolejowej położonego przy ulicy Plebiscytowej w Lublińcu. Najbliżej wskazanego miejsca służbę tego dnia pełnił patrol złożony z dzielnicowych i to właśnie oni jako pierwsi zjawili się na miejscu interwencji. Na widok zbliżającego się radiowozu grupa osób przebywających w rejonie składowiska rzuciła się do ucieczki. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali dwóch mieszkańców Bytomia w wieku 33 i 38 lat. W samochodzie zatrzymanych policjanci ujawnili skradzione elementy infrastruktury kolejowej o wartości 1,7 tys. złotych.

O kradzieży w Lublińcu natychmiast poinformowane zostały sąsiednie jednostki policji. Jeszcze tego samego wieczora policjanci z Tarnowskich Gór dokonali zatrzymania pozostałych trzech osób biorących udział w kradzieży elementów infrastruktury kolejowej. Jak się okazało, wszystkie osoby biorące udział w kradzieży były mieszkańcami Bytomia. Wszyscy również trafili do policyjnego aresztu. Następnego dnia śledczy przedstawili zatrzymanym zarzut dokonania kradzieży. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • kg
Najnowsze artykuły