Kradzież, której nie było

17.08.2018

Kradzież, której nie było

Mieszkaniec Lublińca zawiadomił policjantów o odnalezieniu roweru, który skradziono mu kilka dni wcześniej. Mundurowi pojechali na miejsce, przyjęli zawiadomienie, przeprowadzili oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wszczęcia postępowania w sprawie o wykroczenie. Kiedy policjanci rozpoczęli poszukiwania złodzieja, zgłaszający przypomniał sobie, że… nie było żadnej kradzieży.
Z dyżurnym komendy skontaktował się 46-latek. Mężczyzna poinformował, że podczas spaceru po mieście, pod jednym z lublinieckich marketów znalazł rower, który kilka dni temu został mu skradziony. Pod wskazany adres pojechali policjanci. Zgłaszający wskazał przypiętego do stojaka „górala” i oświadczył, że dwa dni wcześniej zorientował się, że nie ma go w miejscu, gdzie zawsze go pozostawiał. Mężczyzna doszedł do wniosku, że rower padł łupem złodzieja, ale z uwagi na niską wartość nie złożył zawiadomienia na policji. Po wysłuchaniu wyjaśnień 46-latka policjanci przyjęli zawiadomienie, przeprowadzili oględziny miejsca i zabezpieczyli rower. Po powrocie do domu, mężczyzna o swoim „odkryciu” opowiedział sąsiadom. Ci, po wysłuchani relacji poinformowali rozmówcę, że w ostatnim czasie przez kilka dni spożywał alkohol i sam kilkukrotnie jeździł do sklepu. Wtedy 46-latek przypomniał sobie, że… to on zostawił rower zamknięty w stojaku pod marketem. Na dodatek, kiedy nie mógł znaleźć swojego jednośladu pod domem, ze złości wyrzucił kluczyk do zapięcia…

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły