Kradzionym transitem uderzył w radiowóz

30.01.2019

Kradzionym transitem uderzył w radiowóz

Nietypowe zdarzenie w Kalei. Policjanci zamierzali zatrzymać 28-latka, który jechał kradzionym transitem. Mężczyzna w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i… uderzył w policyjny radiowóz.

Oficer dyżurny policjantów z kłobucka odebrał zgłoszenie od świadka, którego zaniepokoił mężczyzna podejrzanie oglądający samochody zaparkowane w miejscowości Kalej (gmina Wręczyca Wielka). Funkcjonariusze ustalili, że wsiadł on do białego samochodu dostawczego i odjechał w kierunku ul. Grodziskiej.

Okazało się, że to właśnie taki pojazd został skradziony kilka godzin wcześniej w Częstochowie. Po rozmowie z osobą zgłaszającą policjanci pojechali we wskazane miejsce. Po chwili zauważyli jadącego z przeciwka białego „dostawczaka”, który odpowiadał opisowi skradzionego pojazdu. Podczas zatrzymania kierowca transita stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w policyjny radiowóz. Na skutek tej kolizji zarówno policjanci, jak i kierowca forda nie odnieśli obrażeń ciała. Stróże prawa zatrzymali kierowcę kradzionego transita. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec Częstochowy. Mężczyzna był trzeźwy, natomiast pobrano od niego krew w celu ustalenia czy nie znajdował się pod działaniem środków psychoaktywnych.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły