13.02.2018

Krajowa mapa zagrożeń w styczniu

Nadmierna prędkość – to niezmiennie zagrożenie najczęściej wskazywane przez mieszkańców powiatu lublinieckiego na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W styczniu, tamtejsi policjanci odnotowali 36 zgłoszeń dotyczących kierujących, którzy jechali szybciej, niż zezwalają na to obowiązujące przepisy.

Lublinieccy policjanci przeanalizowali styczniową aktywność mieszkańców w zakresie korzystania z mapy zagrożeń. Od 1 do 31 stycznia mieszkańcy powiatu zasygnalizowali 85 zagrożeń. Po weryfikacji, lublinieccy mundurowi potwierdzili 43 z nich. Tradycyjnie już, największą liczbę zgłoszeń – 36, stanowiło przekraczanie dopuszczalnej prędkości. Mieszkańcy sygnalizowali niebezpieczną jazdę w Lisowicach, Sadowie, Kamienicy i Strzebiniu. We wskazanych miejscach policjanci prowadzili pomiary i kierujący, którzy zbyt mocno naciskali na gaz, zostali ukarani mandatami.

Stróże prawa apelują o ostrożność i rozwagę za kierownicą. Panujące warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom. Opady, ograniczona widoczność i oblodzona w wielu miejscach jezdnia stanowią ogromne zagrożenie. W połączeniu z brawurą i brakiem ostrożności mogą doprowadzić do tragedii.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły