Krewcy bracia skazani na więzienie

18.01.2022

Krewcy bracia skazani na więzienie

W Sądzie Okręgowym w Częstochowie dwaj bracia z Długiego Kąta (w powiecie kłobuckim) oskarżeni o usiłowanie zabójstwa Wojciecha P. z Wręczycy Wielkiej usłyszeli wyroki. Dawid S. dostał 6 lat, Grzegorz S. 4 lata. Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami.

10 czerwca 2020 roku do domu Wojciecha P. we Wręczycy Wielkiej wtargnęli dwaj bracia, dotkliwie pobili mężczyznę na oczach jego 9-letniej córki. Bandyci zadawali ciosy nożem i rozbitą, szklaną butelką, po wszystkim w pośpiechu odjechali samochodem marki Chrysler w nieznanym kierunku. Ranny mężczyzna w ciężkim, zagrażającym życiu stanie trafił do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie. Motywem napaści miała być zazdrość o kobietę – żonę młodszego z braci.

Pijani bracia szybko trafili w ręce policji, po spowodowaniu kolizji drogowej. Jeden z nich miał niespełna 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu,  drugi ponad 3 promile, dodatkowo okazało się, że Dawid S. dopuścił się napaści w czasie przerwy w odbywaniu kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym – trzy dni przed zdarzeniem wyszedł z więzienia. Następnego dnia po brutalnej napaści Grzegorz S. i Dawid S. usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa, młodszy Dawid S. popełnił przestępstwo w warunkach recydywy, usłyszał także zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, posiadając dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyźni trafili do aresztu.

Przed Sądem Okręgowym zapadł wyrok w sprawie krewkich braci. – Sąd zmienił kwalifikację czynu z usiłowania zabójstwa na pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia – informuje s. Dominik Bogacz, rzecznik prasowy SO w Częstochowie.

Dawid S. został skazany na 6 lat więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, Grzegorz S. dostał 4 lata pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

  • kg
Najnowsze artykuły