Krople do oczu wycofane z obrotu

29.10.2018

Krople do oczu wycofane z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu jedną serię kropli do oczu – Xaloptic. Powód? Popularny lek jest zanieczyszczony.

Do Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego wpłynął protokół z badań przeprowadzonych przez Narodowy Instytut Leków. W orzeczeniu stwierdzono, że „badana próbka przedmiotowego produktu leczniczego nie spełnia wymagań specyfikacji wytwórcy, w zakresie parametru pojedyncze, nieznane zanieczyszczenie”.

Z obrotu wycofane zostały krople Xaloptic (Latanoprostum), roztwór 0,05 mg/ml, nr. serii: 20018, z datą ważności: 01.2021.

Krople do oczu Xaloptic stosowane są w celu zmniejszenia ciśnienia wewnątrzgałkowego u chorych na jaskrę (zarówno u osób dorosłych, jak i dzieci). Preparat stosuje się miejscowo do oka (do worka spojówkowego).

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły