Kto rozpoznaje oszustów?

19.10.2018

Kto rozpoznaje oszustów?

Policjanci poszukują pary, która w sklepie jubilerskim przy Al. NMP w Częstochowie oszukała sprzedawcę na przeszło 22 tys. zł. Jubiler został wprowadzony w błąd myśląc, że kupił złoto. Po wyjściu klientów i sprawdzeniu okazało się jednak, że towar został podmieniony na bezwartościowy metal.

10 sierpnia tego roku policjanci z komisariatu I w Częstochowie otrzymali zgłoszenie oszustwa. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że do jednego ze sklepów jubilerskich przy Al. Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie przyszła para zainteresowana sprzedażą wyrobów ze złota. – Mężczyzna mówił łamaną polszczyzną, a na rękach miał charakterystyczne białe plamy. Przekazał jubilerowi między innymi bransoletkę i kilka łańcuszków – mówi podkom. mgr Marta Ladowska, oficer prasowy częstochowskich policjantów. Całość złotej biżuterii wyceniona została na przeszło 22 tys. zł. – Najprawdopodobniej kiedy jubiler położył na blacie pieniądze, mężczyzna wykorzystał jego nieuwagę i podmienił złoto na podobne wyroby, wykonane jednak z bezwartościowego metalu. Oszuści szybko opuścili lokal. Sprzedawca dopiero wtedy zorientował się, że został oszukany – wyjaśnia.

Śledczy dysponują wizerunkiem pary podejrzewanej o to oszustwo. – Osoby, które rozpoznają mężczyznę lub kobietę, proszone są o kontakt z Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu KMP w Częstochowie pod nr tel. (34) 369 1410/1255 lub z najbliższą jednostką policji – telefony 997, 112 – apeluje podkom. mgr Marta Ladowska.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły