Kto wykona odwodnnienie Północy?

12.07.2019

Kto wykona odwodnnienie Północy?

Miejski Zarząd Dróg i Transportu ogłosił przetarg na budowę odwodnienia w dzielnicy Północ. W ramach  inwestycji przebudowane zostaną ulice  – św. Brata Alberta, Hiacyntowej i Lawendowej. Oferty można składać do 22 lipca.

Przebudowa ul. św. Brata Alberta dotyczy odcinka o długości prawie 1324m. – Prace obejmą m.in. budowę zjazdów, chodników, drogi dla rowerów, skrzyżowań i czterech peronów autobusowych z wiatami przystankowymi – mówi Marcin Breczko z biura prasowego magistratu. – Zostanie także wykonana kanalizacja deszczowa z przyłączami, oświetlenie uliczne i kanał technologiczny. W ramach inwestycji wykonawca przebuduje sieć wodociągową, przyłącza wody i kanalizację sanitarną – dodaje.

Zgodnie z projektem, ulica Hiacyntowa ma mieć jezdnię o długości niemal 158m ze zjazdami publicznymi i indywidualnymi, z chodnikiem o szerokości 2m oraz kanalizację deszczową z przyłączami do posesji. Prace obejmą też budowę zbiornika chłonno – odparowującego, nowego kanału technologicznego ze studniami oraz oświetlenia ulicznego.

– W ramach części zadania dotyczącej ul. Lawendowej w pasie drogowym powstanie jezdnia o szerokości 5 m i długości ponad 217 m, ze zjazdami indywidualnymi i publicznymi. Wykonawca zbuduje także kanalizację deszczową która przejmie wody opadowe oraz roztopowe i odprowadzi je do zbiornika chłonno-odparowującego. Zostanie też przebudowana sieć elektroenergetyczna i teletechniczna oraz zainstalowane oświetlenie – tłumaczy Marcin Breczko.

Na oferty Miejski Zarząd Dróg i Transportu czeka do 22 lipca. Inwestycja zostanie dofinansowania ze środków unijnych – w sumie Częstochowa na ten cel otrzyma 9,6 mln zł. Zakończenie prac zaplanowano na pierwszą połowę kwietnia 2021 roku.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły