Które witryny są najpiękniejsze?

07.12.2018

Które witryny są najpiękniejsze?

Częstochowski magistrat – jak co roku o tej porze – czeka na zgłoszenia do konkursu na najpiękniejszą witrynę świąteczną. Jest na to czas do 17 grudnia. Do wspólnej zabawy zapraszani są właściciele placówek handlowo-usługowych.

Tradycyjnie przed świętami niektóre witryny sklepowe zmieniają się nie do poznania. Są pięknie przystrojone bombkami, choinkami, brokatem, mikołajami, aniołkami… Otulone ciepłym światłem z bożonarodzeniowymi dekoracjami wzbudzają radość i atmosferę wyczekiwania na najpiękniejsze święta. Zapraszają do odwiedzenia sklepów i dodają uroku miejskiej przestrzeni. Z tego też powodu Urząd Miasta Częstochowy zachęcając do współtworzenia niezapomnianej, magicznej atmosfery świątecznej, zaprasza właścicieli placówek handlowo-usługowych do przygotowania w obrębie witryny dekoracji o tematyce bożonarodzeniowej i wzięcia udziału w konkursie na najpiękniejszą witrynę świąteczną. Przygotowane w obrębie witryny dekoracje o tematyce bożonarodzeniowej mogą zgłaszać właściciele placówek handlowo-usługowych położonych w granicach administracyjnych miasta.

Warunkiem udziału jest wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej drogą elektroniczną na adres:kps@czestochowa.um.gov.pl lub dostarczenie do Wydziału Kultury, Promocji i Sportu – Odwach, Aleja Najświętszej Maryi Panny 45a. Na zgłoszenia magistrat czeka do 17 grudnia. W dniach 18 – 20 grudnia komisja konkursowa oceni zgłoszone witryny. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano podczas Targów Bożonarodzeniowych „Gwiazdkowa Aleja”. Na zwyciężczynie i zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Z regulaminem konkursu  można zapoznać się w poniższym załączniku lub w Wydziale Kultury, Promocji i Sportu UM Częstochowy. Wszelkich dodatkowych informacji dotyczących konkursu udziela Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Estetyki Miasta pod nr tel. (34) 370 74 65.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły