Ku pamięci częstochowskiej poetyki

16.11.2018

Ku pamięci częstochowskiej poetyki

Trwa 39. Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Haliny Poświatowskiej. W miniony czwartek odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników Regionalnego Konkursu Poezji Śpiewanej „żyje się tylko chwilę” oraz występ laureatów. To jednak dopiero początek tego niezwykłego wydarzenia. Przedstawiamy program na najbliższe dni.

16 listopada o godzinie 16:00 w Regionalnym Ośrodku Kultury będzie miał miejsce wernisaż wystawy fotografii „Poezja obrazu” Jurajskiego Fotoklubu Częstochowa. Godzinę później rozpocznie się spotkanie „Trójgłos o poezji” z jurorami Konkursu Poetyckiego, czyli Joanną Mueller, Wojciechem Kassem i Marcinem Orlińskim. O godzinie 19:00 zaplanowano rozpoczęcie programu poetycko-muzycznego „Moja dobra droga” w wykonaniu Włodzimierza Galickiego (słowo) i Artura Modrzejewskiego (muzyka). Wstęp na te wydarzenia jest wolny.

W programie znalazły się również warsztaty literackie, które poprowadzi Joanna Mueller 17 listopada w Regionalnym Ośrodku Kultury. Rozpoczną się one o godzinie 10:30. Udział w nich jest bezpłatny. Tego samego dnia w Filharmonii Częstochowskiej im. Bronisława Hubermana o godzinie 16:00 będzie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom 39. Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Haliny Poświatowskiej. Wiersze laureatów zostaną przedstawione w artystycznej interpretacji aktorskiej. Dodatkowo zaplanowano koncert „Pieśni Piwnicy Pod Baranami” w wykonaniu Agaty Ślazyk. Na tę część wydarzenia obowiązują zaproszenia, które można odebrać w sekretariacie Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły