Laleczki. Fotorelacja z wernisażu Altei Leszczyńskiej

07.03.2023

Laleczki. Fotorelacja z wernisażu Altei Leszczyńskiej

W miniony poniedziałek, 6 marca w Galerii Fotobudka odbył się wernisaż wystawy “Laleczki” Altei Leszczyńskiej. Fotografie artystki, mieszkającej i tworzącej w Blachowni podziwiać będzie można w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie do 31 marca. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Altea Leszczyńska to artystka plastyk, fotografik. Urodzona w Katowicach. Obecnie mieszka i tworzy w Blachowni. To także członkini Związku Polskich Artystów Plastyków w Okręgu Częstochowskim, Regionalnego Towarzystwa Zachętfy Sztuk Pięknych w Częstochowie, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, brytyjskiego The Royal Photographic Society, amerykańskich Society of Photographic Education i Photographic Society of America, Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego, Fotoklubu Jurajskiego, Towarzystwa Fotograficznego im. Edmunda Osterloffa w Radomsku, Grupy Artystycznej Atina, a także Literackiego Towarzystwa “Galeria”. Absolwentka Studiów Podyplomowych na Wydziale Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Ukończyła Kurs Fotografii na Akademii Fotografii w Krakowie, a także Kurs Fotografii dla Zaawansowanych w ZPAF w Katowicach.

Uprawia fotografię analogową i cyfrową, cyjanotypię, malarstwo olejne (głównie abstrakcję strukturalną i malarstwo materii), grafikę warsztatową (miedzioryt, mezzotintę, suchoryt i litografię) a także performance i video art. Ma na swoim koncie liczne wystawy indywidualne i zbiorowe (m. in. w Brukseli, Częstochowie, Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu; Lesznie, itd.) Była jurorem w konkursie fotograficznym „Piękno Ziemi Częstochowskiej” pod Patronatem Starosty Częstochowskiego w październiku 2019 i 2020. Jest autorką zdjęć do kalendarza Powiatu Częstochowskiego na rok 2020. Dla Starostwa Powiatowego w Częstochowie wykonała zdjęcia do publikacji książkowej o Powiecie Częstochowskim.

 

fot. Nadia Klabisz

źródło: Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie

  • opr. pn
Najnowsze artykuły