Lawina nieprawdziwych informacji

15.03.2020

Lawina nieprawdziwych informacji

Filmiki, nagrania dźwiękowe, ostrzeżenia “od znajomych, którzy mają informacje z pierwszej ręki” – krótko mówiąc z dnia na dzień w naszym kraju pojawia się coraz więcej plotek i fałszywych wiadomości na temat sytuacji związanej z koronawirusem. Służby apelują o rozsądek, odpowiedzialność i nie powielanie kłamstw.

Plotki rozsiewane są głównie w mediach społecznościowych. Mówią one o rzekomych zagrożeniach, działaniach służb państwowych, które nie mają miejsca czy nawołują wprost do paniki. – To niedopuszczalne i nieodpowiedzialne zachowania, nie mające żadnego oparcia w prawdzie – podkreśla insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Policji. – Przypominamy, że jedynymi i prawdziwymi źródłami informacji są komunikaty przekazywane przez służby lub/i zamieszczane na oficjalnych stronach internetowych – dodaje.

W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, wywoływanej przez koronawirusa, dbając o zdrowie i bezpieczeństwo wszystkich Polaków, na bieżąco komunikaty przekazują przedstawiciele najwyższych władz państwa.

Należy pamiętać, że każda decyzja czy wprowadzane jakiegokolwiek ograniczenia muszą mieć swoje oparcie w przepisach prawa, a następnie ogłoszone do wiadomości publicznej!

  • Katarzyna Gwara
Najnowsze artykuły