Legendarny musical “Skrzypek na dachu” w Częstochowie

01.05.2022

Legendarny musical “Skrzypek na dachu” w Częstochowie

Teatr z Czeskiego Cieszyna – Scena Polska zrealizował legendarny musical “Skrzypek na dachu”. To ponad 30 aktorów na scenie, wspaniałe układy choreograficzne i baletowe, a także słynne utwory śpiewane na żywo. Wkrótce będzie można go obejrzeć także w Częstochowie. Występ zaplanowano 22 maja o godz. 19:00 w Klubie Politechnik.

-Rewelacyjny zespół Teatru z Czeskiego Cieszyna – Scena Polska na swój jubileusz 70-lecia istnienia wystawił „prawdziwe cudo” ! Jak dotąd niewiele polskich teatrów dramatycznych zmierzyło się z tym legendarnym musicalem. Zwykle zaporę stanowią wysokie koszty wystawienia i konieczność zapewnienia ponad 30-osobowej obsady aktorów perfekcyjnie śpiewających i tańczących. Skrzypka Na Dachu wystawiono po raz pierwszy w 1964r. W Nowym Jorku. Obsypany licznymi nagrodami został uznany najlepszym musicalem
na Brodway’u. Jednak eksplozję światowej popularności spowodowała słynna filmowa wersja z Chaimem Topolem w roli Tewiego – Mleczarza. Z pewnością porównanie filmu i naszego spektaklu jest nieuniknione. Gwarantujemy jednak, że zaskoczy Państwa rozmach i dynamika realizacji scenicznej oraz perfekcyjne aktorstwo! Temat „Skrzypka” okazuje się dzisiaj na nowo aktualny. Mówi o sile tradycji, miłości, rodzinie i potrzebie tolerancji oraz szacunku do drugiego człowieka. Realizacja Teatru z Czeskiego Cieszyna rozśmiesza, jednocześnie chwyta za serce. Wzruszają słynne piosenki „ Tradycja”, „Gdybym Był Bogaty”, „Pieśń Szabasowa”, „Anatewka” i wiele innych. Publiczność ukradkiem ociera łzy i nuci z wykonawcami znane wszystkim melodie – zapowiadają organizatorzy.

Więcej informacji na stronie: http://kbq.pl/62565

  • pn
Najnowsze artykuły