„Legendy Szlaku Orlich Gniazd” w LOS

07.11.2021

„Legendy Szlaku Orlich Gniazd” w LOS

VIII Liceum Ogólnokształcącym Samorządowym odbył się spektakl pt. „Legendy Szlaku Orlich Gniazd”. Członkowie Koła Teatralnego odczytywali legendy związane z zamkami na tytułowym szlaku. Wśród gości była Marta Honzatko – aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

Nauczycielki VIII Liceum Samorządowego przybliżyły nam okoliczności zorganizowania tego przedsięwzięcia.

– Zebrałyśmy legendy dotyczące zamków na Szlaku Orlich Gniazd, ponieważ wpisuje się to w naszą edukację regionalną prowadzoną przez profesor Teresę Rygalik-Weżgowiec. Są to bardzo ciekawe zajęcia, w których młodzież chętnie uczestniczy. Chcieliśmy pokazać, że nasz region obfituje w ciekawe historie i wydarzenia… czasami bardzo trwałe. Młodzież stara się tę historię poznać, a dzięki takiej inscenizacji dotrzemy do większego grona odbiorców – tłumaczyły nauczycielki.

Spektakl pt. „Legendy Szlaku Orlich Gniazd” przedstawił najciekawsze historie związane z zamkami m.in. w Olsztynie, Ogrodzieńcu, Bobolicach i Mirowie. Jedną z legend przeczytała także Marta Honzatko – aktorka Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie.

– Cieszę się, że zostałam zaproszona do tego niesamowitego wydarzenia. Znalazłam się w gronie młodych i zdolnych ludzi, którzy chcą podzielić się swoim talentem i umiejętnościami interpretacji tekstu – podkreślała częstochowska aktorka. – Jestem zachwycona, że takie wydarzenia mają miejsce i także dołożę swoją cegiełkę, czytając legendę. Szkoła to miejsce, w którym powinno rozwijać się skrzydła w różnorakich dziedzinach. Tutaj uczniowie mogą zmierzyć się ze stresem wystąpień publicznych i pokonywać własne słabości. Jak najbardziej wspieram i kibicuję, jeśli tylko mam taką możliwość, jestem tutaj z nimi – podsumowała.

  • Jakub Dróżdż
Najnowsze artykuły