Lek na astmę wycofany z obrotu

07.09.2018

Lek na astmę wycofany z obrotu

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu dwie serie leku Milukante. Tabletki stosowane są w leczeniu astmy.

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofał z obrotu na terenie całego kraju tabletki do rozgryzania 4 mg, seria: 41750660, data ważności: 01.2020 r., a także tabletki 5 mg, seria: 41775734, data ważności: 01.2020. Powód? Stwierdzona niezgodność w zakresie składu produktu, dotycząca zastosowania do wytworzenia przedmiotowych serii produktów leczniczych aromatu niezgodnego z dokumentacją rejestracyjną. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Jak czytamy w uzasadnieniu, GIF podjął tę decyzję ze względu na zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów. – Wystąpienie wady jakościowej w produkcie leczniczym, z jaką mamy do czynienia w niniejszej sprawie, nie wymaga dowodów przeprowadzonych post factum na okoliczność możliwości wystąpienia bezpośredniego zagrożenia zdrowia lub życia, albowiem wystarczające jest już samo uprawdopodobnienie potencjalnego zagrożenia. W tym znaczeniu inspekcja farmaceutyczna ma za zadanie reagować, gdy jest ono potencjalnie zagrożone – czytamy w komunikacie.

Milukante to lek dla astmatyków i osób mających problemy z płucami. Pomaga również zapobiegać występowaniu objawów astmy wywołanych przez wysiłek fizyczny. Jest on sprzedawany w postaci tabletek powlekanych lub tabletek do żucia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły