Lekarze rywalizowali… na boisku

04.06.2019

Lekarze rywalizowali… na boisku

Dwanaście drużyn z całej Polski uczestniczyło w XII Mistrzostwach Polski Lekarzy W Piłce Nożnej 6-osobowej. W czasie dwudniowego turnieju odbyły się również IV Mistrzostwa Polski Lekarzy OLDBOYS 45+.

Zorganizowana przez Naczelną Radę Lekarską, Okręgową Izbę Lekarską w Częstochowie impreza odbyła się na Miejskim Stadionie Piłkarskim przy ulicy Limanowskiego. W rozgrywkach mogli uczestniczyć czynni zawodowo medycy, posiadający prawo wykonywania zawodu lekarza medycyny lub lekarza dentysty. Uczestnicy na trzech boiskach rozstrzygali o tym, kto zagra w finałach. Choć rywalizacja była zacięta, najważniejszy był jednak cel wydarzenia, czyli nawiązanie kontaktów sportowych i koleżeńskich między lekarzami, integracja środowiska lekarskiego oraz promocja zdrowego stylu życia wśród lekarzy.

Po rozegraniu wszystkich meczy Mistrzostwo zdobyli zawodnicy Medyka Zabrze. Drugie miejsce zajął Klub STL z Łodzi, a trzecie Niedźwiadki.

Impreza była okazją do rozegrania innego turnieju: IV Mistrzostw Polski Lekarzy OLDBOYS 45+. Tę rywalizację zdominowali zawodnicy OIL Częstochowa, drugie miejsce zdobyli reprezentanci OIL Kraków, a trzecie OIL Toruń.

  • oprac. Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły