Letnie koncerty pod chmurką

01.08.2019

Letnie koncerty pod chmurką

Ośrodek Promocji Kultury “Gaude Mater” w Częstochowie rozpoczyna kolejny sezon koncertów letnich w altanie w Parku im. Stanisława Staszica. Tym razem w każdą niedzielę sierpnia będzie można posłuchać m.in. orkiestr dętych czy kapel podwórkowych. Wstęp na wydarzenia jest wolny.

Tegoroczny cykl rozpocznie się 4 sierpnia występem Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Rędziny, a zakończy 25 sierpnia koncertem zespołu wokalno-instrumentalnego ,,Dzika plaża”.

Program koncertów:

04.08 godz. 17.00- Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Rędziny
11.08 godz. 17.00 – Młodzieżowa Orkiestra Dęta Miasta i Gminy Przedbórz
18.08 godz. 17.00 – Kłobucka Kapela Podwórkowa „U Andrzeja”
25.08 godz. 17.00 – Zespół wokalno-instrumentalny „Dzika plaża”

Tradycja koncertów letnich w Altanie sięga 1909 roku, kiedy to Częstochowa była organizatorem Wystawy Przemysłowo Rolniczej o zasięgu i randze ogólnopolskiej. Od roku 1995 nad organizacją czuwa Ośrodek Promocji Kultury. Do udziału w koncertach zapraszane są najlepsze orkiestry dęte z regionu częstochowskiego, kapele podwórkowe, orkiestry i zespoły kameralne.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły