12.10.2017

Lewe zabawki i ubrania

Częstochowscy policjanci zarekwirowali kilka kartonów zabawek oraz odzież ze znakami towarowymi znanych marek. Wszystkie to podróbki. Gdyby były oryginale, ich wartość wyniosłaby 35 tys. zł.
Policjanci weszli do jednego ze sklepów, gdzie miały znajdować się zabawki z podrobionymi, zastrzeżonymi znakami towarowymi. Ustalenia śledczych potwierdziły się. Stróże prawa znaleźli kilka kartonów różnego rodzaju zabawek. W trakcie kontroli mundurowi natrafili też na nową, markową odzież. Z ustaleń śledczych wynika, że to podróbki. Wartość rynkowa oryginalnych towarów wyniosłaby 35 tys. zł. Za naruszenie przepisów ustawy o prawie własności przemysłowej grozi kara do 2 lat więzienia.

  • kg
  • zdj. KMP Częstochowa
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły