Likwidują nielegalne salony gier

28.11.2017

Likwidują nielegalne salony gier

Lublinieccy policjanci i funkcjonariusze KAS przeprowadzili kolejne wspólne działania. Tym razem nielegalne automaty do gier mundurowi zabezpieczyli w Koszęcinie. To już trzeci zlikwidowany w tym roku punkt na terenie powiatu lublinieckiego.

Od kilku miesiącu lublinieccy policjanci monitorują miejsca, w których organizowane są gry hazardowe. W tym roku, policjanci z lublinieckiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zlikwidowali dwa działające na terenie Lublińca nielegalne salony gier. Jakiś czas temu, funkcjonariusze uzyskali informację, że podobne punkty znajdują się także w innych miejscowościach na terenie powiatu lublinieckiego.

W miniony piątek, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili kolejne wspólne działania w Koszęcinie. Przeprowadzona akcja zakończyła się zlikwidowaniem kolejnego nielegalnego salonu gier. Mundurowi zabezpieczyli dwa nielegalne automaty, których wartość oszacowano na kwotę przekraczającą 20 tys. zł. . Zabezpieczone maszyny przekazali następnie funkcjonariuszom KAS, którzy przejmą postępowanie do dalszego prowadzenia.

Przypomnijmy: 1 kwietnia br. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Nowelizacja przepisów zakazuje posiadania automatów do gier (poza wyjątkami wskazanymi akcie prawnym). Przestępstwo posiadania nielegalnych gier hazardowych zagrożone jest karą grzywny, pozbawienia wolności do lat 3 albo obu tym karom łącznie.

  • kg

Wielkimi krokami zbliżają się wybory samorządowe. W Częstochowie o fotel prezydenta ubiegać się będzie sześciu kandydatów. Na kogo zamierzacie oddać swój głos? Zachęcamy do zabawy! Głosowanie na naszej stronie zakończy się 15 października.

Na kogo zamierzacie oddać swój głos?

  • Krzysztof Matyjaszczyk (48%, Razem 427)
  • Tomasz Jaskóła (24%, Razem 218)
  • Artur Warzocha (11%, Razem 98)
  • Marcin Maranda (8%, Razem 72)
  • Martin Saczek (8%, Razem 71)
  • Jacek Krawczyk (1%, Razem 9)
Razem: 895

Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły