List ministra w sprawie podwyżek dla strażaków

28.09.2018

List ministra w sprawie podwyżek dla strażaków

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wystosował list do polskiej straży pożarnej, w którym oferuje podwyżki płac od lipca 2019 roku. Minister zapewnia, że spełnione zostaną także inne postulaty.

W liście z dnia 25 września Minister zapewnia, że od 1 lipca 2019 roku każdy ze strażaków dostanie dodatkowe 253 zł. Niezależnie od tego funkcjonariusze otrzymają od 1 styczna 2019 r. w ramach modernizacji średnio 309 zł podwyżki. W sumie będą oni zarabiali ok. 1100 złotych więcej niż w 2015 roku. Oprócz podwyżek mogą liczyć na 100% płatności za nadgodziny, zamiast wcześniejszych 60%. Zmiany dotyczą także zwolnień lekarskich. Strażacy będą mieli płacone 100% za 30 dni L4, na czas choroby powyżej 30 dni, będzie wypłacane 80% uposażenia. Ministerstwo chce również zrezygnować z wymogu ukończenia 55 roku życia, aby przejść na emeryturę. Propozycje czekają na akceptację.

KW

  • kw
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły