Lublinieccy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy okradli market

01.05.2022

Lublinieccy policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy okradli market

Lublinieccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy 26 kwietnia dokonali kradzieży w jednym z marketów w Herbach. Przestępcy skradli art. spożywcze i narzędzia o wartości blisko 1,5 tys. złotych.

26 kwietnia w godzinach popołudniowych, na terenie marketu przy ulicy Lublinieckiej w Herbach miała miejsce kradzież. Według zgłoszenia, dwóch mężczyzn miało ukraść narzędzia ogrodnicze o znacznej wartości, a następnie oddalić się w kierunku dworca. Przybyli na miejsce policjanci ustalili rysopisy sprawców i rozpoczęli czynności zmierzające do ujęcia przestępców.

Jeszcze tego samego dnia jeden z policyjnych patroli pełniący służbę na terenie Lublińca zatrzymał do kontroli forda, którym poruszało się trzech mężczyzn. W trakcie sprawdzania pojazdu, w bagażniku mundurowi ujawnili liczne narzędzia ogrodnicze oraz artykuły spożywcze, które jak się okazało pochodziły z kradzieży w Herbach.

Podróżujący fordem mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku 25,29 i 65 lat zostali zatrzymani. Po nocy spędzonej w areszcie zostali doprowadzeni do lublinieckiej prokuratury. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec całej trójki zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

  • TS
Najnowsze artykuły