10.07.2018

Łupy próbował wywieźć na taczce

Blisko 3 promile alkoholu w organizmie miał 33-latek, który włamał się do altanki działkowej. Mężczyzna wyłamał zamek w drzwiach i dostał się do środka. Swoje łupy próbował wywieźć… na taczce. Został jednak przyłapany na gorącym uczynku przez właścicielkę posesji, która o wszystkim poinformowała policję.

Kilka dni temu do oficera dyżurnego z komisariatu V w Częstochowie wpłynęło zgłoszenie włamania. Na miejsce natychmiast pojechał patrol. Jak ustalili policjanci, sprawca wyłamał zamek w drzwiach do altanki i zapakował swoje łupy na taczkę. Chciał ukraść między innymi: elektronarzędzia, piły do cięcia, dwie butle gazowe, krzesełko ogrodowe i dwie siekiery. Jego plan nie powiódł się. 33-latek został przyłapany przez właścicielkę posesji, która o wszystkim zaalarmowała policję.

Mężczyzna został zatrzymany. Miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu w policyjnej celi usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły