Luzowanie obostrzeń. Otwarte… sauny, solaria i kasyna.

12.02.2021

Luzowanie obostrzeń. Otwarte… sauny, solaria i kasyna.

Od piątku 12 lutego działalność wznawiają hotele do 50 proc. obłożenia miejsc noclegowych, baseny oraz stoki narciarskie. Niespodziewanie poluzowano obostrzenia dotyczące saun, solariów i kasyn. Decyzja ta budzi kontrowersje, ponieważ na odmrożenie wciąż czekają siłownie i kluby fitness.

Hotele wznawiają działalność w ścisłym reżimie sanitarnym. Obłożenie miejsc noclegowych może wynosić do 50 proc. Restauracje hotelowe pozostają jednak nieczynne – posiłki dla gości mogą być serwowane tylko do pokoi. Otwarte zostają także baseny i stoki narciarskie. Poluzowanie obostrzeń nie dotyczy jednak aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness. Ich działalność wciąż jest zamrożona. Od 12 lutego możliwość otwarcia otrzymały natomiast kina studyjne, teatry i opery – także do 50 proc. obłożenia miejsc.

Decyzja dotycząca saun, solariów i kasyn została podjęta na krótko przed opublikowaniem Rozporządzenie Rady Ministrów, zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

 

 

 

 

  • pn
Najnowsze artykuły