Madsen na trzy kolejne sezony!

07.06.2019

Madsen na trzy kolejne sezony!

Ta wiadomość powinna ucieszyć wszystkich miłośników forBet Włókniarza Częstochowa. Leon Madsen przez trzy kolejne sezony będzie reprezentował “Lwy”.

– Leon Madsen jest bezapelacyjnie naszym liderem. Jakiś czas temu zawodnik zwrócił się do nas z prośbą o rozmowy i możliwość związania się z klubem na dłużej – mówi prezes Michał Świącik. Efekt rozmów? Leon Madsen spędzi we Włókniarzu kolejne trzy sezony. – Nie łamiemy żadnych regulaminów żużlowych. My mamy pewność, że Leon zostanie w Częstochowie, a Leon jest pewny, że z niego nie zrezygnujemy. Mimo że sezon wciąż trwa, już myślimy o kolejnych. Chcemy zbudować bardzo silny skład – dodaje.

Kontrakt aktualnego mistrza Europy jest ważny do końca tego sezonu. Co ważne, jest to jeden z najlepiej opłacanych żużlowców w PGE Ekstralidze.  – Jestem bardzo szczęśliwy, że zostaję w Częstochowie. Nie wyobrażam sobie, aby jeździć w innym klubie. Liczę na to, że zbudujemy silną drużynę i będziemy na szczycie – podkreśla Madsen.

Aktualnie klub prowadzi również negocjacje na temat przedłużenia kontraktu z trenerem Markiem Cieślakiem. – Z Leonem Madsenem poznaliśmy się, gdy byłem trenerem we Wrocławiu. Nasze drogi schodzą się od lat – bez przerwy Leon się koło mnie kręci – podsumowuje ze śmiechem Marek Cieślak. Na razie jednak nie zdradza, czy zamierza iść w ślady Madsena i przedłużyć kontrakt z Włókniarzem.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły