Mają nowe autobusy

26.01.2017

Mają nowe autobusy

Po myszkowskich drogach jeżdżą “młode” autobusy z 2016 r. Każdy z nich jest niskopodłogowy z obniżaną podłogą w drzwiach. Autobusy wyposażone są w klimatyzację oraz taki system ogrzewania, który zapewnia równomierne i skuteczne ogrzewanie całego autobusu, a oświetlenie przedziału pasażerskiego stwarza poczucie bezpieczeństwa. Bezpieczna jest również podłoga, wyłożona materiałem antypoślizgowym. Pojazdy wyposażone są w pakiet udogodnień niezbędnych dla osób niepełnosprawnych czyli m. in. wydzielenie stanowiska dla osób na wózkach, przyciski “na żądanie”, rozmieszczone równomiernie w okolicy drzwi z dodatkowymi oznaczeniami w alfabecie Braille’a, podświetlany przycisk służący do sygnalizowania zamiaru wyjścia z pojazdu osoby poruszającej się na wózku. Bezpieczeństwu służy również monitoring z rejestracją obrazu – lecz bez nagrywania dźwięku – wewnątrz autobusu. Pojazdy wyposażone są w system GPS z możliwością powiadamiania o ewentualnych zagrożeniach. Młodych ludzi zapewne ucieszy wyposażenie autobusów w sieć Wi-Fi oraz ładowarki USB.

Ponadto pojazdy posiadają urządzenia informacji pasażerskiej w postaci głośników, za pomocą których pasażerowie informowani są o przystankach. Autobusy jeżdżące po mieście są w kolorze białym z pomarańczowym logo.

  • kg
  • zdj. UM Myszków
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły