Mają nowy alkomat

06.12.2018

Mają nowy alkomat

Kłobuccy mundurowi otrzymali nowe urządzenie służące do badania stanu trzeźwości kierowców. Urządzenie zostało zakupione ze środków pochodzących z budżetu gminy Miedźno.

W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Gminy w Miedźnie, kłobuccy mundurowi otrzymali nowe urządzenie służące do badania stanu trzeźwości kierowców. Nowy alkomat, zakupiony ze środków pochodzących z Gminy Miedźno, został przekazany lokalnym dzielnicowym. Urządzenie działa na prostej zasadzie. Urządzenie jest nowoczesne i działa bez ustnika. Wystarczy zaledwie kilka sekund, aby sprawdzić czy badany znajduje się pod wpływem alkoholu. – Urządzenia tego typu doskonale sprawdzają się podczas prowadzonych akcji “Trzeźwość”, w czasie których celem mundurowych jest przebadanie, jak największej ilości kierujących – informuje sierż. sztab. Tomasz Solnica z kłobuckiej policji.

  • Katarzyna Gwara
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły