Mają nowy samochód

04.12.2018

Mają nowy samochód

Ponad 50 tys. złotych kosztował nowy samochód, który trafił do policjantów z Poczesnej. Pojazd będzie wykorzystywany do pracy w gminach: Poczesna, Kamienica Polska, Starcza.

Rada Gminy Poczesna podjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej dla policji. Pomoc polegała na przekazaniu z Budżetu Gminy Poczesna – na 2018 rok – środków finansowych w wysokości 15 tysięcy złotych na Fundusz Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej w Katowicach z przeznaczeniem na zakup radiowozu oznakowanego dla Komisariatu Policji w Poczesnej. Zgodnie z uchwałą, upoważniono Wójta gminy Poczesna – Krzysztofa Ujmę, do zawarcia porozumienia z komendantem Policji w Katowicach w zakresie przekazania powyższych środków finansowych.

Nowy samochód policyjny kosztował ponad 50 tys. zł. Gmina Poczesna dofinansowała ten zakup w kwocie 15 tys. zł, a 10 tys złotych dołożyła ze swego budżetu – Kamienica Polska.

  • Katarzyna Gwara
  • zdj. UG Poczesna
Firmy z gwarancją
Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły