28.03.2018

Mając trzy promile wsiadła za kierownicę. Dachowała…

39-latka z Myszkowa nie dostosowała prędkości do warunków na jezdni i doprowadziła do dachowania swojego samochodu. Jak się okazało, kierująca była pijana i nie miała prawa jazdy. Straciła je chwilę wcześniej w Zawierciu za… jazdę po pijanemu.

Dyżurny myszkowskiej komendy otrzymał informację, że przy ulicy Papiernia w Myszkowie doszło do zdarzenia drogowego. Mundurowi z wydziału ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce wstępnie ustalili, że kierująca mini cooperem nie dostosowała prędkości do warunków drogowych, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze, a następnie doprowadziła do wywrócenia swojego auta na dach. Okazało się, że 39-letnia mieszkanka Myszkowa była pijana. Badanie wykazało w jej organizmie prawie 3 promile alkoholu. Kierująca mini cooperem trafiła do szpitala. Jak się okazało, dwie godziny wcześniej policjanci z drogówki w Zawierciu interweniowali wobec tej kobiety, gdyż z anonimowego zgłoszenia wynikało, że jedzie w kierunku Myszkowa i może być pijana. Stróże prawa zatrzymali jej prawo jazdy, a pojazd przekazali innej osobie. To jednak nie było dla niej przeszkodą, aby odzyskać swój samochód i pojechać do Myszkowa. Na szczęście zakończyło się tylko na ogólnych stłuczeniach, chodć całe zdarzenie wyglądało naprawdę groźnie.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem, zagrożonym karą do 2 lat więzienia. Wypicie nawet jednego kieliszka wódki, czy jednego piwa powoduje zmiany reakcji kierującego na warunki drogowe. Nie bądźmy bierni i nie powierzajmy naszego zdrowia, a nawet i życia innych uczestników ruchu drogowego w ręce pijanego kierowcy!

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły