Małe dzieci ofiarami łamania przepisów i bezmyślności

27.08.2018

Małe dzieci ofiarami łamania przepisów i bezmyślności

Prawdopodobnie nadmierna prędkość, ignorancja podstawowych zasad bezpieczeństwa i bezmyślność, to przyczyny zdarzeń drogowych, do których doszło na terenie powiatu lublinieckiego. Na skutek niewłaściwych zachowań na drodze ucierpiała trójka małych dzieci.

Policjanci z lublinieckiej drogówki w niedzielę (26.08.) dwukrotnie kierowani byli  do zdarzeń drogowych, w których – na skutek łamania przepisów i nie przestrzegania prostych zasad bezpieczeństwa – ucierpiały małe dzieci.

Do pierwszego zdarzenia doszło na drodze nr 905 w Olszynie. Kierująca volkswagenem polo 31-latka na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z nadjeżdżającym seatem. W wypadku ucierpiała dwójka dzieci w wieku 5 i 6 lat podróżująca seatem. Załoga pogotowia ratunkowego przetransportowała maluchy do szpitala. Kierująca volkswagenem oraz 28-latka kierująca seatem były trzeźwe. Szczegółowe okoliczności wypadku ustalają policjanci.

Informację o kolejnym tego dnia zdarzeniu z udziałem małego dziecka dyżurny przyjął po południu. W Lublińcu na ulicy sportowej młody chłopak przewożąc na kierownicy swoją koleżankę, nie zauważył stojących rodziców z dzieckiem i uderzył w wózek spacerowy. Uderzenie było na tyle silne, że spacerówka wywróciła się i półtoraroczny chłopczyk wypadł na jezdnię doznając urazu głowy. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia i maluch trafił do szpitala. Nastoletni rowerzysta natomiast uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci ustalili jego dane i niebawem za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły