„Mały Książę” od wielkich spraw

11.12.2018

„Mały Książę” od wielkich spraw

Za nami dwunasta edycja akcji „Mikołaj z ulicy Krakowskiej”. Charytatywna impreza, która odbyła się w Filharmonii Częstochowskiej była zwieńczeniem kilkumiesięcznej pracy dzieci i młodzieży ze świetlicy „Życie poza szkołą”. Dzięki wsparciu częstochowskiego magistratu, instytucji i organizacji, partnerów, darczyńców i wolontariuszy udało się zabrać wszystkich zebranych w magiczną podróż z „Małym Księciem”.

„Mikołaj z ulicy Krakowskiej” to uroczystość, podczas której ponad 500 dzieci otrzymuje wymarzony prezent. Aby mogło do tego dojść, potrzeba wielu miesięcy pracy i wspólnych działań. – Nie sposób zliczyć, ile osób jest zaangażowanych w organizację tej imprezy. Z roku na roku jesteśmy mile zaskakiwani chęcią współpracy i niesienia pomocy dzieciom. To nas mobilizuje w przygotowaniach do kolejnego „Mikołaja z ulicy Krakowskiej“ – podkreśla Elżbieta Ferenc, prezes Fundacji Chrześcijańskiej „Adullam“.

Tego wieczoru to dzieci są najważniejsze. I to właśnie one, w podzięce, przygotowują spektakl, który adresują zarówno do Mikołaja, jak i swoich kolegów i koleżanek, ich opiekunów i rodziców. Tym razem zebrani w Filharmonii goście obejrzeli widowisko słowno-muzyczne „Mały Książę“, oparte na powieści Antoine de Saint-Exupery’ego pod tym samym tytułem. Kim jest Mały Książę? Jaka jest jego historia? W opowieści Małego Księcia ukryta jest uniwersalna prawda o życiu. „Mały Książę” to przestroga dla wszystkich ludzi, którzy są oczarowani władzą, bogactwem, sławą i pozycją społeczną, wiedzą, bezrefleksyjnym działaniem czy szukaniem łatwego zapomnienia. Antoine de Saint-Exupery przypomina nam, że po oczarowaniu wizją łatwego i wygodnego życia, musi przyjść spojrzenie na to, co daje człowiekowi szczęście, a ukryte jest w mocy prawdziwej przyjaźni.

Wydarzenie zostało zorganizowane przy wsparciu Urzędu Miasta Częstochowy, darczyńców, członków i przyjaciół Partnerstwa na Rzecz Aktywności Lokalnej „Stare Miasto – Nowe Życie”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. „Mikołaj z ulicy Krakowskiej” został współfinansowany ze środków gminy miasta Częstochowa.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły