Mamy rekord!

16.01.2017

Mamy rekord!

“Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom” – tak brzmiało hasło tegorocznej edycji WOŚP. Pediatria po raz kolejny była głównym tematem Finału. Do tej pory na jej rzecz Orkiestra grała podczas 11, 12 i 24 finału. Fundacja nie zapomina również o seniorach. To właśnie dzięki zakupom w ramach ostatnich 4 Finałów stan polskiej geriatrii znacznie się poprawił, jednak wciąż jest jeszcze dużo do zrobienia. Od ponad dwóch dekad aktywnie wspierając akcję Jurka Owsiaka pokazujemy solidarność z ludźmi potrzebującymi. Niemal każdy, kto był w jakimkolwiek szpitalu, widział chociaż raz sprzęt z naklejką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja wyposażyła bowiem szpitale w 30 tysięcy urządzeń medycznych. Statystycznie każdego dnia do placówek medycznych trafiają 4 urządzenia kupione przez WOŚP.

Rokrocznie do wspólnego grania przyłączają się wszystkie polskie miasta, i te mniejsze, i te większe. Nie inaczej było i w tym roku. Na Orkiestrowej mapie nie zabrakło oczywiście Częstochowy. Serce orkiestry w naszym mieście tradycyjnie zabiło na placu Biegańskiego. Była loteria, wyjątkowy bieg, licytacje, a także tradycyjne światełko do nieba i wielkie koncertowanie. Gwiazdami tego wieczoru w naszym mieście była Monik Lewczuk oraz zespół Feel. Kolejny raz częstochowianie potwierdzili to, że mają ogromne serca i bardzo chcą pomagać.

Mimo że Wielki Finał trwa tylko jeden dzień w roku, jego skutki na zawsze odmieniają bieg życia potrzebujących osób. Zakupiony sprzęt medyczny od ponad dwóch dekad ratuje zdrowie tysiącom osób. Z roku na rok suma zebrana przez WOŚP jest coraz większa. Poza uliczną kwestą dochód powiększają środki z licytacji, czy aukcji oraz przeróżnych, innych imprez towarzyszących.

Poprzedni Finał WOŚP kończyła z wynikiem ponad 43,4 mln zł. Ostatecznie fundacja w zeszłym roku zebrała ponad 72 mln zł. Jurek Owsiak niejednokrotnie podkreślał, że byłby szczęśliwy, jeśli i w tym roku udałby się zebrać sumę zbliżoną do tej zeszłorocznej. O większej nawet nie marzył. Jednak okazuje się, że będziemy mieć kolejny rekord! Ze wstępnych szacunków, które przedstawiono tuż po północy, wynika, że jak na razie udało się zebrać 62,4 mln złotych! Ostateczny wynik zbiórki poznamy dopiero za kilka tygodni – na początku marca, bo sztaby mają czas na rozliczenie się do końca lutego. Niebawem dowiemy się także, ile pieniędzy w tym roku ofiarowali częstochowianie. Na razie trwa wielkie liczenie. Z niecierpliwością czekamy na ostateczne wyniki akcji czerwonego serca. Przy tej okazji przypominamy, mimo że XXV Finał się już zakończył, jeszcze przez kilka tygodni można wspierać WOŚP przez internetowe aukcje.

  • kg
  • zdj. Tomasz Kudala
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły