Marihuana za dwie butelki piwa

12.03.2019

Marihuana za dwie butelki piwa

Trzej mieszkańcy powiatu częstochowskiego zostali zatrzymani za posiadanie marihuany. Mężczyźni wpadli podczas rutynowej kontroli drogowej.

Zatrzymani mieszkańcy Starczy są w wieku od 19 do 35 lat. Wszyscy mieli przy sobie marihuanę. Jak się okazało, dwóch z nich było klientami i zakupiło zielony susz od obecnego na miejscu handlarza. Jeden z nich miał kupić narkotyki w zamian za… dwie butelki piwa. Decyzją prokuratora sprzedający środki odurzające mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, karze pozbawienia wolności do 10 lat podlega ten, kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej. Natomiast za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły