Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie Alejami NMP

22.05.2022

Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie Alejami NMP

29 maja w Częstochowie odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem “Po stronie życia”, co jest jasnym odniesieniem do obecnej sytuacji przy polskiej granicy. – To czas, w którym szczególnie powinniśmy docenić życie i to, że możemy cieszyć się nim w wolności i pokoju. Jest to także odniesienie do słów jakie wypowiedział Prezydent Ukrainy w jednym ze swoich przemówień do narodu, a także odniesienie do słów Świętego Jana Pawła II z encykliki ,,Evangelium Vitae” – mówi organizator marszu Grzegorz Nienartowicz.

– Bardzo serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy będą odsłuchiwać to zaproszenie, które z głębi serca kieruje do Was na Marsz dla Życia i Rodziny. Gdziekolwiek on się będzie odbywał i gdziekolwiek go będziemy przeżywać. To wynika z bardzo ważnego przykazania Jezusowego, który powiedział, że: ,,Kto Mnie wyzna przed ludźmi, tego i Ja wyznam się przed Ojcem Moim, który jest w niebie”, a więc wiara nie jest tylko sprawą prywatną, niekiedy mówimy subiektywną. NIE! – to jest prawda o życiu i my chcemy zamanifestować naszą godność od początku istnienia człowieka – czyli od poczęcia pod sercem matki – aż do naturalnej śmierci. Dlatego w tym duchu wybieramy się już po raz kolejny, żeby pokazać sobie nawzajem i wobec tych, którzy się tej nadziei od nas domagać, że jesteśmy ,,Po stronie życia”! I tego życia mamy bronić, bo za życie każde będziemy odpowiadać przed Bogiem – powiedział o wydarzeniu Arcybiskup Wacław Depo – Metropolita Częstochowski. Organizatorzy marszu zapraszają szczególnie wszystkie osoby, które znalazły schronienie w naszej archidiecezji przed wojną i zachęcają, aby ubrać się na biało i wziąć ze sobą narodowe flagi. Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II. Koordynatorem marszu z ramienia Archidiecezji Częstochowskiej jest Referat Duszpasterstwa Rodzin

Współorganizatorami marszu są: Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Archidiecezji Częstochowskiej, Rycerze Kolumba, Wspólnota Rodzin EMAUS, Szkoła Nowej Ewangelizacji,Wspólnota Pielgrzymi Niepokalanej, Domowy Kościół Ruchu Światło Życie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Ruch Światło Życie, Akcja Katolicka, Zespół N-art studio oraz osoby indywidualne niezrzeszone. Patronat honorowy nad marszem objął Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski. Patronat medialny nad marszem objęły redakcje: Tygodnik Katolicki Niedziela, Katolickie Radio Fiat, Radio Jasna Góra, Tygodnik Częstochowskie24.

 

Marsz dla Życia i Rodziny w Częstochowie – 29.05.2022

 

Program wydarzenia:

10:00-18:00 – Rodzinny Festiwal Gier Planszowych ZGRYWUS – Hala Sportowa ul. Żużlowa 4

16:00 – Msza św. w Archikatedrze św. Rodziny

16:45 – Zbiórka uczestników marszu na placu przed Archikatedrą św. Rodziny

– przemarsz Alejami NMP

17:45 – Zakończenie marszu na Błoniach

Jasnogórskich

18:00 – Spotkanie rodzinne na błoniach jasnogórskich:

– wręczenie nagród za udział w konkursach dla dzieci i młodzieży,

– występ zespołu Kana Band z Ukrainy – Hristina Pidlisetska (wokal) i Les Kaplunskyi (gitary) oraz Zakhar Valaga (skrzypce) oraz gościnnie Marcin Pospieszalski (bas) i Nikodem Pospieszalski (perkusja).

– występ zespołu ,,To znaczy” z częstochowskiego TZN-u pod kierunkiem katechety Jana Wilka.

 

 

  • pn
Najnowsze artykuły