Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł alejami na Jasną Górę

22.05.2023

Marsz dla Życia i Rodziny przeszedł alejami na Jasną Górę

“Po pierwsze życie” – pod takim hasłem w niedzielę, 21 maja przeszedł alejami na Jasną Górę “Marsz dla Życia i Rodziny”. Wydarzenie, które rozpoczęło się mszą świętą w Archikatedrze Częstochowskiej odbyło się pod patronatem Arcybiskupa Wacława Depo Metropolity Częstochowskiego.

Marsz wyruszył sprzed Archikatedry o godzinie 17:00. Uczestników na błonia jasnogórskie prowadziła Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Mykanowa wraz z mażoretkami Presto.

– Hasło tegorocznego marszu „Po pierwsze życie” – nakierowuje nas na świat wartości, które obejmują i normują wszystkie wymiary życia. Dotyczą one sfery fizycznej, psychicznej, duchowej i społecznej. Wartość życia określana jest jako wartość absolutna, pierwsza i fundamentalna, gdyż życie ludzkie jest najwyższą wartością wśród wszystkich innych wartości. Jeżeli wprowadzimy hierarchię w pojęciu wartości życia i jedno życie będziemy cenić bardziej niż inne, jednym przyznamy większe prawo do życia niż innym, to doprowadzi to do obniżenia wartości życia człowieka. Niech zatem na szczycie hierarchii wartości znajduje się zawsze „cześć dla życia”. Niech wartość ta wpływa na rozwój każdego z nas i całego społeczeństwa – mówią organizatorzy wydarzenia, Fundacja dla Życia i Rodziny im. Jana Pawła II.

fot. Ewelina Stolarska

  • pn
Najnowsze artykuły