Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno…

12.03.2019

Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno…

Muzeum Częstochowskie zaprasza do udziału w IX edycji konkursu na najpiękniejszą marzannę. Prace powinny być wykonane z surowców naturalnych, biodegradowalnych. Zgłoszenia są przyjmowane do 18 marca.

Celem konkursu jest m.in. przybliżenie kultury regionalnej i zwyczajów związanych z pożegnaniem zimy, rozwój talentów artystycznych, pobudzenie wyobraźni i kreatywności oraz kształtowane pracy w grupach.

Konkursowe marzanny będzie można zobaczyć w pierwszy dzień wiosny, 21 marca na placu Biegańskiego.  Każda z grup będzie też musiała zaprezentować przygotowany wcześniej okrzyk. Jury podczas oceny kukieł weźmie pod uwagę ogólne wrażenie artystyczne, nawiązanie do tradycji ludowych, pomysłowość, staranność i samodzielność wykonania. Nagrodzone i wybrane prace będzie można oglądać w Ratuszu Miejskim od 22 do 28 marca.

Grupy zainteresowane udziałem mogą się zgłosić do 18 marca pod numerem telefonu 504 757 502, podając numer i nazwę placówki edukacyjnej, adres, nr telefonu do opiekuna oraz liczebność grupy.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:

Konkursy

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły