Maszt strażacki wróci na swoje miejsce

21.08.2018

Maszt strażacki wróci na swoje miejsce

W ubiegłym tygodniu dokonano demontażu masztu strażackiego z syreną alarmową, który od wielu lat zlokalizowany był przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej Koniecpol II. Po renowacji wróci on na swoje miejsce.

Skorodowany maszt zdemontowano tylko na czas remontu, który obejmuje czyszczenie jego konstrukcji, zabezpieczenie antykorozyjne oraz malowanie. Po zakończeniu tych prac na nowo zamontowana zostanie elektryczna syrena alarmowa i maszt wróci na teren remizy przy ul. Szkolnej aby spełniać dotychczasową funkcję.  Wyremontowany i zakonserwowany element systemu informowania ludności o niebezpieczeństwie z urządzeniami alarmowymi będzie służył ostrzeganiu przed niebezpieczeństwem oraz alarmowaniu druhów strażaków w przypadku zbiórki, pożaru i ratowania mienia.

Wyremontowany maszt zlokalizowany będzie na uporządkowanym terenie z nową infrastrukturą, gdzie dobiega końca realizacja projektu pn. „Rewitalizacja zdegradowanego budynku ochotniczej straży pożarnej położonego w Koniecpolu ul. Szkolna 1 na potrzeby Centrum Społeczno-Kulturalnego”, finansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2014-2020 i poddziałania 10.3.5 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – wsparcie działań wynikających z Lokalnych Strategii Rozwoju obejmujących obszary wiejskie i rybackie. W ramach projektu Gmina pozyskała dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości 95% kosztów kwalifikowanych.

Obecnie trwają już prace wykończeniowe i wkrótce Centrum Społeczno-Kulturalne rozpocznie swoją działalność.

Po rozbudowie i przebudowie istniejącego obiektu, powstał budynek w kształcie litery „L”, 2 – kondygnacyjny, częściowo podpiwniczony. Część parterowa obiektu podzielona została na dwie połączone ze sobą części, Centrum Społeczno-Kulturalne oraz OSP. Na  piętrze znajdą się pomieszczenia wykładowe i sale dydaktyczne Centrum Kultury.

Na zewnątrz realizowana jest infrastruktura rekreacyjna, w tym plac zabaw dla dzieci.

  • kg
  • zdj. UG Koniecpol
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły