Maszyna przemysłowa do mycia podłóg – kupno czy wynajem?

01.07.2022

Maszyna przemysłowa do mycia podłóg – kupno czy wynajem?

Maszyna przemysłowa do mycia podłóg – kupno czy wynajem?
Maszyna do czyszczenia podłóg to kluczowy element wyposażenia wielu pomieszczeń wielkopowierzchniowych, gdzie utrzymanie czystości jest dość trudne. Są to na przykład galerie handlowe, restauracje, sklepy czy hotele – miejsca z korytarzami i ścieżkami komunikacyjnymi, które są narażone na bardzo wysoką eksploatację. Duży ruch powoduje większe zabrudzenia podłóg, które z czasem stają się bardziej widoczne i źle świadczą o danym miejscu. Dlatego posiadanie wydajnych i funkcjonalnych maszyn do mycia podłogi okazuje się idealnym rozwiązaniem.

 

Maszyny czyszczących do podłóg – zalety
Sklepy o dużej powierzchni i galerie nabywają maszyny profesjonalne, bo pomagają one utrzymywać czystość. Często w takich miejscach widzimy osoby, które prowadzą maszyny czyszczące. Bez takich urządzeń, mycie podłóg byłoby bardzo czasochłonną czynnością.

Obsługa maszyn do mycia jest bardzo łatwa. Mimo dużej wagi, ich prowadzenie jest bezproblemowe. Maszyny są wyposażone w bardzo wydajne akumulatory, więc mogą one działać kilka godzin na pełnej baterii.

 

Wynajem maszyn czyszczących – decyzja, którą warto rozważyć
Zakup oraz wynajem maszyn do mycia podłóg to opcje wysoce opłacalne, które umożliwiają zaoszczędzenie czasu i pieniędzy. Firmy, które posiadają odpowiednią ilość środków, mogą pozwolić sobie na nabycie maszyn do czyszczenia podłóg. Jednak długofalowe oszczędności związane z zakupem sprzętu mogą zostać zrównoważone przez naprawy lub koszty serwisowe.

 

Wynajem maszyn czyszczących to stałe, przewidywalne miesięczne koszty. W sytuacji awarii maszyny, firma może skorzystać z wiedzy właściciela sprzętu, który przeprowadzi prace naprawcze. Taka opcja umożliwia optymalizację kosztów – gdy jedna maszyna do czyszczenia podłóg może być niewystarczająca, wynajem kolejnej to tylko ułamek ceny nowego narzędzia.

 

Jakie maszyny czyszczące cieszą się największą popularnością?
Firmy korzystające z wynajmu maszyn czyszczących najczęściej decydują się na urządzenia jednotarczowe i przewodowe automaty szorująco-suszące. Maszyny czyszczące z jedną tarczą to opcja przy czyszczeniu powierzchni ,,na sucho”. Takie urządzenia nie gromadzą brudnej wody, a mycie podłóg wykonuje się oddzielnie.Maszyna do mycia podłóg na zasilaniu przewodowym ma funkcję czyszczenia powierzchni ze zbieraniem wody w jednym cyklu prac, przez co praca jest szybsza i sprawniejsza. Taki rodzaj maszyny czyszczącej cechuje się bardzo wysoką wydajnością, która sięga od 1000 do nawet 1800m2 w ciągu godzinnej pracy.

 

Dlaczego warto zdecydować się na wynajem maszyny do mycia podłóg?
Nowoczesne maszyny do mycia podłóg cechują się niską emisją hałasu, co umożliwia korzystanie z nich nawet w nocy, bez zakłócania spokoju osób mieszkających w pobliżu.

Dostępne na rynku maszyny czyszczące są zgodne ze światowymi standardami jakości, przez co są w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Ich obsługa jest bardzo instynktowna i wygodna. To wszystko przekłada się na to, że ich użytkowanie jest szybkie, łatwe i bardzo opłacalne.

Do małych pomieszczeń z wieloma zakamarkami i trudnodostępnymi miejscami doskonale sprawdzi się ręczna maszyna do mycia podłóg. Duże szorowarki samojezdne cechują się największą wydajnością w halach, magazynach i innych miejscach o dużych powierzchniach.

Miejsce siedzące dla operatora, w które wyposażona jest maszyna do czyszczenia podłóg, gwarantuje komfortową pracę przez długi czas. Firma TenRent oferuje różne maszyny czyszczące, które ułatwią usunięcie nawet najbardziej uciążliwych zabrudzeń, zwiększając przy tym wydajność sprzątania. Oferta firmy znajduje się pod tym adresem: tenrent.pl

  • KM
Najnowsze artykuły