Medale młodych lekkoatletów

14.03.2018

Siedem medali, w tym trzy złote wywalczyli reprezentanci CKS Budowlani podczas Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostw Województwa Śląskiego wśród dzieci.

W turnieju wystartowały dzieci w wieku 10 i 11 lat oraz 12 i 13 lat. Impreza została rozegrana w Raciborzu, a wzięło w niej udział ponad 500 uczestników. Wśród nich wystartowało 19 zawodników CKS Budowlani, którzy wywalczyli w sumie 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe medale. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Iga Kromołowska w biegu na 600 m z wynikiem 1:5026 min., Nicola Szewczykowska w chodzie sportowym na dystansie 1000 m – 6:59,56 oraz również w chodzie Igor Pałuszka  1000 m – 7:31,31 min.

Srebrne medale wywalczyli: Martyna Cendrowska (600 m – 2:01,93 min.) oraz Maja Sikora (chód 1000 m – 7:11,58 min.). Brązowe medale zdobyli:  Wiktoria Komorowska (skok wzwyż – 130 cm), Wiktoria Wójcik (chód 1000 m – 7:29,48 min).

Martyna Cendrowska startowała w kategorii dzieci młodszych natomiast pozostali w kategorii dzieci starszych.

Wśród dzieci młodszych bardzo dobrze zaprezentowała się również Julia Trąbczyńska, która w biegu finałowym na dystansie 60 m zajęła 5. lokatę z wynikiem 9,45 sek. Natomiast w skoku w dal była siódma, uzyskując 3.40 m.