Metamorfoza zalewu

06.08.2017

Metamorfoza zalewu

Burmistrz Blachowni, Sylwia Szymańska, podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska na realizację zadania: “Rekultywacja śródmiejskiego zbiornika Blachownia wraz z zagospodarowaniem otoczenia”. Nad zalewem zostały już odsłonięte tablice informacyjne związane z realizacją tej inwestycji. Ma ona trwać około trzy lata. Zbiornik ma zostać “odmulony”, do tego ma zostać rozbudowana infrastruktura rekreacyjno-turystyczna wokół niego. Jeszcze w tym roku planowane jest rozpoczęcie robót hydrotechnicznych oraz budowa ścieżki pieszo-rowerowej, która zostanie oddana do użytku na jesieni przyszłego roku. Skuteczne i terminowe zakończenie opisanych powyżej działań poprzedzić musi przygotowywane obecnie postępowanie przetargowe.

Inwestycja związana z metamorfozą zalewu pochłonie ponad 14 milionów złotych. 85%, czyli ponad 12 milionów złotych stanowić będzie dofinansowanie unijne. 

  • kg
  • zdj. UG Blachownia
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły