Miał 4.5 promila alkoholu. Wsiadł za kierownicę

14.05.2019

Miał 4.5 promila alkoholu. Wsiadł za kierownicę

Dzięki prawidłowej reakcji świadka udało się zatrzymać mężczyznę, który kompletnie pijany wsiadł za kierownicę. 32-latek miał w organizmie 4.5 promila alkoholu! Za jazdę w stanie nietrzeźwości, poza utratą prawa jazdy, grożą mu 2 lata więzienia.

Oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie o tym, że z terenu jednej ze stacji paliw w Myszkowie odjedzie kierowca, który prawdopodobnie jest nietrzeźwy. Z informacji przekazanej przez osobę zgłaszającą wynikało, iż kierujący fordem jedzie w kierunku centrum miasta. Dyżurny niezwłocznie na miejsce wysłał stróżów prawa. Na ulicy Krasickiego zatrzymali oni 32-letniego kierowcę forda i zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał. Mundurowi natychmiast potwierdzili przypuszczenie osoby zgłaszającej. Zatrzymany 32-latek (z powiatu chojnowskiego) miał 4.5 promila alkoholu w organizmie. Dzięki właściwej reakcji świadka prawdopodobnie nie doszło do tragedii…

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły