Miał blisko 4 promile, ale i tak postanowił wsiąść za kierownicę. Jechał całą szerokością jezdni

14.12.2022

Miał blisko 4 promile, ale i tak postanowił wsiąść za kierownicę. Jechał całą szerokością jezdni

W ubiegłym tygodniu 52-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego postanowił wsiąść za kierownicę, choć miał w organizmie blisko 4 promile alkoholu. Mężczyzna miał już w dodatku na swoim koncie zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany przez sierż. Krzysztofa Osiewacza z Komisariatu I Policji w Częstochowie, który przejeżdżał akurat po służbie przez powiat kłobucki i zauważył volkswagena poruszającego się całą szerokością jezdni.

6 grudnia policjant z Komisariatu I Policji w Częstochowie przejeżdżał przez powiat kłobucki, gdy zauważył volkswagena poruszającego się całą szerokością jezdni. Sierżant Krzysztof Osiewacz nie miał wątpliwości, że kierujący tym samochodem stwarzał realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jadąc swoim prywatnym samochodem, zajechał drogę kierującemu volkswagenem, wymuszając jego zatrzymanie. Gdy funkcjonariusz podszedł bliżej, polecił kierującemu wyłączyć silnik i wysiąść z samochodu. 52-latek, który siedział za kierownicą volkswagena, był kompletnie pijany – nie potrafił się wysłowić i się zataczał. Patrol kłobuckiej drogówki, który przyjechał na miejsce, przeprowadził badanie na zawartość alkoholu w organizmie kierującego. 52-latek miał prawie 4 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że wsiadł za kierownicę pomimo dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Dzięki właściwej reakcji policjanta zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostało wyeliminowane, a nieodpowiedzialny kierowca odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  • opr. pn
Najnowsze artykuły