Miał cztery promile. Prowadził samochód…

07.08.2018

Miał cztery promile. Prowadził samochód…

Ponad cztery promile alkoholu w organizmie miał 50-latek, który wpadł w ręce policjantów z Koniecpola. Mężczyzna został zatrzymany dzięki właściwej reakcji przypadkowej kobiety, która widząc, że w takim stanie chce prowadzić samochód, zabrała mu kluczyki. Jak się okazało, 50-latek miał – obowiązujący jeszcze przez cztery lata – sądowy zakaz prowadzenia.

W sobotę po południu oficer dyżurny z Koniecpola otrzymał informację o nietrzeźwym kierującym. Jak się okazało, mieszkanka Koniecpola, mając podejrzenie, że 50-latek, który odjeżdża samochodem, może znajdować się w stanie nietrzeźwości, podbiegła do auta i udaremniła mu dalszą jazdę, zabierając ze stacyjki kluczyki. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 4 promile alkoholu i sądowy zakaz prowadzenia samochodów aż do 2022 roku. 50-latek został zatrzymany. Wkrótce zostanie przesłuchany, a o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Szczegóły sprawy wyjaśniają policjanci z Koniecpola.

  • kg
  • zdj. KMP Częstochowa
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły