18.05.2018

Miał się opiekować, a okradł

50-letni mieszkaniec Myszkowa opiekował się 88-letnią seniorką. Jak się okazało nie była to pomoc bezinteresowna. Mężczyzna przy okazji okradł kobietę…

Dzielnicowi z Myszkowa zostali poinformowani przez 88-latkę, że z jej domu zginął portfel z zawartością dokumentów. Jak się okazało, kobieta mieszkała sama. Jakiś czas temu opiekę nad domem powierzyła 50-letniemu mężczyźnie. Miał on zajmować się budynkiem, a w zamian mógł w nim mieszkać. Gdy staruszka zorientowała się, że wraz z 50-letnim “opiekunem” zniknął też jej portfel, powiadomiła o kradzieży stróżów prawa. Dzielnicowi rozpoczęli poszukiwania złodzieja. Szybko ustalili, gdzie może przebywać złodziej. Po 2 godzinach od zgłoszenia, w garażu na jednej z myszkowskich posesji zatrzymali ukrywającego się pseudo opiekuna. Jak ustalili śledczy, mężczyzna miał nadzieję, że seniorka przechowuje w tym portfelu swoje oszczędności. 50-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Mundurowi odzyskali portfel 88-latki z całą zawartością. Złodziej usłyszał zarzuty. Grożą mu 2 lata więzienia.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły