01.02.2017

Miał sprawdzać, czy kaloryfer nie stygnie. Stracił 10 tys. zł

Oficer dyżurny komisariatu w Blachowni otrzymał informację o kradzieży pieniędzy, Jak ustalili policjanci, do jednego ze starszych mieszkańców gminy Konopiska zawitało dwóch mężczyzn, którzy oświadczyli, że są pracownikami wodociągów i przyszli zwrócić nadpłacony o 100 złotych rachunek za wodę. Oszuści wyciągnęli banknot 200 złotowy i poprosili o wydanie reszty. Kiedy 86-latek poszedł po portfel, fałszywi przedstawiciele wodociągów stwierdzili, że sprawdzą jeszcze szczelność kaloryferów. W tym celu udali się do piwnicy, aby dopuścić wodę do układu grzewczego. Starszy mężczyzna miał natomiast stać tylko w jednym pokoju i sprawdzać, czy kaloryfer wystygnie lub zacznie przeciekać. Kiedy po dłuższym czasie 86-latek chciał poinformować, że kaloryfer jest nadal ciepły, nikogo już nie zastał. Po sprawdzeniu miejsca, w którym trzymał portfel i oszczędności, okazało się również, że brakuje 10 tys. zł. Policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia i poszukują mężczyzn, którzy podszywali się pod pracowników wodociągów.

  • kg
  • zdj. arc
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły