Miasto prosi o pomoc: oceń budżet obywatelski

12.01.2022

Miasto prosi o pomoc: oceń budżet obywatelski

W Częstochowie zasady Budżetu Obywatelskiego tworzymy wspólnie. Teraz jest właśnie czas na to, aby zgłosić swoje sugestie, czy zaproponować zmiany. Wystarczy tylko do 24 stycznia wypełnić ankietę online.

– Taka forma partycypacji społecznej, jaką jest Budżet Obywatelski, może być skuteczna tylko wtedy, kiedy jej zasady tworzone są wspólnie z mieszkankami i mieszkańcami – czyli najbardziej zainteresowanymi, tymi, których bezpośrednie otoczenie zmienia się dzięki urzeczywistnianiu konkretnych, wybranych do realizacji pomysłów – mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik prasowy magistratu.

Anonimową ankietę można wypełnić do 24 stycznia na stronie https://czestochowa.budzet-obywatelski.eu/

Osoby, które z jakichś przyczyn nie mogą wypełnić formularza ankiety w internecie, mogą to zrobić w tradycyjnej, papierowej formie. Należy w tym celu przyjść do budynku Urzędu Stanu Cywilnego przy ul. Focha 19/21 i zapytać o wydrukowany formularz na portierni, na parterze budynku.

Każdego roku – przy okazji kolejnych edycji budżetu obywatelskiego – odbywa się wysłuchanie publiczne, z udziałem m.in. przedstawicielek Urzędu Miasta oraz mieszkanek i mieszkańców. Dzięki temu kolejne edycje planuje się w taki sposób, aby był jak najprostszy, jak najbardziej przyjazny i odpowiadający zgłaszanym potrzebom.

  • kg
Najnowsze artykuły