Międzynarodowy konkurs

05.01.2017

Międzynarodowy konkurs

Konkurs ma na celu prezentację możliwości kreacji obrazu fotograficznego poprzez zastosowanie komputera i współczesnych technik obrazowania. Jego zadaniem jest również promocja fotografii cyfrowej jako sztuki  o szczególnym ładunku kulturotwórczym oraz pokazanie możliwości  cyfrowej kreacji obrazu fotograficznego. Jest to największy tego typu konkurs w Polsce. Corocznie napływa ponad 1000 fotografii z całego świata. Z wystawy poplenerowej wydawany jest katalog w języku polskim i angielskim.

Prace nadesłane na konkurs akcentują relacje zachodzące w sztuce obrazowania świata, która ciągle ewoluuje w kierunku wytworzenia pewnej wizji opartej na zaawansowanych technologiach rejestracji obrazu. Ambicją   przesłania tego konkursu jest utrzymanie stałej więzi z nowoczesną jakością kultury wizualnej, kształtującej także naszą tożsamość narodową.

Wystawie corocznie towarzyszy seminarium poświęcone relacjom pomiędzy sztuką a technologią.

Prace w postaci wydruku lub odbitki fotograficznej w formacie A4 należy przesłać lub dostarczyć osobiści na adres Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie najpóźniej do 10 kwietnia. Do prac należy dołączyć wypełnioną kartę zgłoszeniową oraz informację, w jakim programie praca powstała.

Dla zwycięzców są przewidziane atrakcyjne nagrody:

I NAGRODA 2500 zł
II NAGRODA 1500 zł
III NAGRODA 800 zł

Trzy wyróżnienia – po 400 zł
Koszt uczestnictwa wynosi 50 zł.

Organizatorem konkursu jest Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie, a współorganizatorami: Narodowe Centrum Kultury w Warszawie, Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, Fotoklub Rzeczpospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców.

Więcej informacji:
www.rok.czestochowa.pl

www.cyberfoto.czest.pl

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły