Miejski monitoring wzbogacił się o kolejne kamery

20.01.2023

Miejski monitoring wzbogacił się o kolejne kamery

Miejski monitoring wizyjny, którego centrum znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej i jest obsługiwany przez jej funkcjonariuszy, został rozbudowany o kolejne dwa punkty kamerowe. Tym razem w rejonie amfiteatru na Promenadzie im. Czesława Niemena w dzielnicy Północ oraz przy dworcu PKP Stradom.

– System miejskiego monitoringu stale się rozrasta. Miejski monitoring wizyjny Częstochowy został rozbudowany o kolejne 2 punkty kamerowe. Pierwszy znajduje się przy amfiteatrze na Promenadzie im. Cz. Niemena w dzielnicy Północ, która jest często uczęszczana przez spacerujących mieszkańców. Drugi punkt kamerowy został zamontowany przy dworcu PKP Stradom. Kamery mają wgląd na budynek dworca, parking, a także wybudowane niedawno centrum przesiadkowe oraz wyremontowane ulice – informuje Artur Kucharski rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Częstochowie – W wyniku ostatniej inwestycji władz miasta częstochowski miejski monitoring wzbogacił się o dwa kolejne punkty kamerowe. Obecnie system miejskiego monitoringu składa się ze 106 punktów kamerowych, które emitują 198 różnych obrazów czyli monitorowanych miejsc (z jednego słupa kamerowego może być emitowane z kilku urządzeń nawet do kilku obrazów) – podsumowuje.

Miejski monitoring Częstochowy powstał w 2009 roku. Wówczas składał się z 18 kamer w ścisłym centrum miasta. Przez ten czas stale przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa mieszkanek i mieszkańców miasta oraz zapewnienia spokoju i porządku publicznego. Centrum miejskiego monitoringu znajduje się w siedzibie Straży Miejskiej. Cywilni pracownicy Straży Miejskiej ujawnili pd 2009 roku już około 35000 zdarzeń, które wymagały interwencji różnych służb, w zdecydowanej większości częstochowskich strażników miejskich (ok. 28000 interwencji). System miejskiego monitoringu jest stale rozbudowywany przez władze Częstochowy.

 

fot i źródło: Straż Miejska w Częstochowie

  • opr. pn
Najnowsze artykuły