Miejski naczelnik w roli poety

10.04.2019

Miejski naczelnik w roli poety

Aleksander Wierny, na co dzień pracujący w częstochowskim magistracie, debiutuje w roli poety. W czwartek, 11 kwietnia, w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater odbędzie się premiera jego pierwszego tomu poetyckiego. Początek o godzinie 19.00. Spotkanie poprowadzi Marcin Zegadło.

Aleksander Wierny urodził się i mieszka w Częstochowie, pomieszkuje natomiast w Sygontce. Jest absolwentem filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmował się kiedyś dziennikarstwem prasowym i telewizyjnym, obecnie jest urzędnikiem. Słowo pisane nie jest mu obce. Ma już na swoim koncie dwa kryminały – Światło (Erica 2009) oraz Teraz (Oficynka 2012), a także horror Krew i strach (Oficynka 2015) oraz autobiograficzną prozę Matka mojego dziecka (Nowy Świat 2003). Sygontka (Stowarzyszenie Żywych Poetów 2019) będzie natomiast jego poetyckim debiutem. Motywem, który powtarza się w tomiku jest dom. – Niewielu współczesnych potrafi robić literaturę z codzienności. Niewielu potrafi robić poezję z czasowników, z pospolitych czynności. Tylko najlepsi potrafią zaklinać to, co nazywamy „prozą życia” w wiersz, w pełne tajemnicy obrzędy, w liturgię bycia tu i teraz. Wierny to potrafi. Czytajcie zatem Wiernego. Potraktujcie to jako inwestycję w siebie. Ta poezja otwiera oczy. Gwarantuję, że po lekturze Wiernego, nic nie będzie już czym było dotychczas. Zacznijcie z Wiernym – od nowa – zachęca Marcin Zegadło.

Spotkanie autorskie odbędzie się w najbliższy czwartek, 11 kwietnia, o godzinie 19 w Ośrodku Promocji Kultury Gaude Mater.

  • Katarzyna Gwara
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły