Miejski Szpital Zespolony będzie współpracował z Uniwersytetem Jana Długosza

14.08.2023

Miejski Szpital Zespolony będzie współpracował z Uniwersytetem Jana Długosza

Oddziały kliniczne Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie otwierają się na studentów kierunku lekarskiego z Uniwersytetu Jana Długosza. Przyszli lekarze będą odbywać tam zajęcia kliniczne. Na umowie o współpracy skorzystają nie tylko studenci, ale też sam szpital.

– Przedmiotem umowy jest zorganizowanie zajęć klinicznych i praktyk dla studentów kierunku lekarskiego w Miejskim Szpitalu Zespolonym mieszczącym się na częstochowskim Zawodziu w roku akademickim 2023/2024 – przekazała JM Rektor UJD prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska. – Będziemy wspólnie z pracownikami Szpitala szkolić studentów kierunku lekarskiego, ale również wpływać ja jakość leczenia w placówce. Dla placówki oznacza to również podwyższenie statusu ze względu na możliwość tworzenia oddziałów klinicznych – pokreśliła prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska.

– W umowie dyrekcja szpitala zobowiązała się do udostępnienia – na potrzeby wykonywania badań i zajęć dydaktycznych w powiązaniu z udzielaniem świadczeń zdrowotnych – konkretnych jednostek: oddziału klinicznego chorób wewnętrznych, oddziału klinicznego chirurgii ogólnej, oddziału klinicznego pediatrii – informuje częstochowski magistrat. W imieniu Miejskiego Szpitala Zespolonego w Częstochowie, swój podpis złożył dyrektor placówki – Wojciech Konieczny, natomiast ze strony Uniwersytetu Jana Długosza umowę sygnowała prof. dr hab. Anna Wypych-Gawrońska.

 

  • opr. pn
Najnowsze artykuły