fotograf ślubny częstochowa
Mieszkańcy dla Niepodległej

13.06.2018

Mieszkańcy dla Niepodległej

Stowarzyszenie Mieszkańcy Częstochowy zainaugurowało akcję, w ramach której częstochowianie mogą składać życzenia z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na tę okazję przygotowana została specjalna księga, która do 10 listopada wystawiana będzie w newralgicznych miejscach naszego miasta.

Księga ma skórzaną oprawę i trzysta stron na karbowanym papierze. Wymiary księgi to 43cm/31cm/5cm. Na oprawie jest napis: „Mieszkańcy Częstochowy dla Niepodległej, 11 listopada 2018”. Celem akcji jest zebranie jak największej liczby podpisów częstochowian pod życzeniami z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

W przeddzień Święta Niepodległości Księga zostanie zamknięta w kapsule czasu, która spocznie w jednym z częstochowskich muzeów. Wykonają ją górale-artyści rzeźbiarze z okolic Wisły i Ustronia. Kapsuła będzie drewniana i wzmocniona metalowymi obiciami. Intencją organizatorów jest, by wraz z księgą została wystawiona na widok publiczny w dwusetną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, czyli dopiero za sto lat.

Organizatorzy akcji sprawdzają możliwość zgłoszenia akcji do Księgi Rekordów Guinnessa.

  • kg
Zaprezentuj swoją firmę

Wystaw stoisko na naszych targach tematycznych

Masz problem?

Nasi specjaliści z dziedziny prawa, finansów, medycyny, ekonomii odpowiedzą na każde pytanie. Odpowiedzi publikować będzimey w piątkowych wydaniach gazety Życia Częstochowy i Powiatu.

Życie i środowisko

Raj dla każdego miłośnika ekologii - najświeższe wiadomości i wydarzenia, porady, ciekawostki, kalendarium ekologiczne.

Okiem kamery

Chcesz wiedzieć, co aktualnie dzieje się w naszej redakcji? A może chcesz zerknąć na III aleję? Nic prostszego - skorzystaj z naszej kamery!

Ruch drogowy

Chcesz uniknąć korków? Nie wiesz, gdzie czekają utrudnienia? Sprawdź naszą mapę i bądź zawsze na bieżąco!

Pogoda

Nie daj się zaskoczyć pogodzie! Dzięki naszemu serwisowi będziesz zawsze na bieżąco. Aktualne informacje meteorologiczne dla Częstochowy.

Najnowsze artykuły